Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım (Bölüm 7)

Ağustos 17th, 2019
57 izlenme
Reklamlar

Kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım 9 bölümden oluşmaktadır ve yedinci bölümündeyiz. Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız ve hayat biçiminize sağlıklı, düzenli beslenme alışkanlığı kazandırmak istiyorsanız ”kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım” bölümlerimizin hepsini okumanızı öneririz. Bilinçli ve sağlık tüketici olmanın yolu okuyup araştırmaktır.

Yeterli Lif (Posa) Tüketmeniz Gerekmektedir

Her gün en az 3 porsiyon tam tahıllı beslenebilirsiniz. Sağlığınızı korumak için zayıflamak için hap içmek yerine lifli posalı beslenebilirsiniz. Kalp hastalığı, kanser, diyabet risklerini azaltıp zayıflamaya yardımcı tam tahıllar ve lifleri tüketmeyi alışkanlık haline getirseniz iyi edersiniz.

Sağlığını korumak için bir sürü hap yutmaya razı olan insanlar neden beslenme alışkanlıkları değiştiremiyor?

Damak zevkine göre beslenme, beyaz undan yapılan ekmek tüketme, hamur işi ve türevlerini tüketmeye alışkın olmamız hep hastalıkların ve kilo almamızın sebebi olmaktadır. Ve hepimiz alışkanlıklardan meydana gelen insanlarız. Bazı alışkanlıklarımızı yıkıp doğru sağlıklı alışkanlıklar edinmeliyiz.

Posa (lif) bitkilerin ser dış kabuk kısmıdır. Beyaz ekmekte, unda, pirinçte, makarnada ve türevlerinde bu kısım ayrılmaktadır. Beslenme alışkanlığımızda bu saydığım gıdaları çokça tüketiyorsanız lifli beslenmiyorsunuz demektir. Ve hasta olmaya kilo almaya çok yatkın oluyorsunuz.

Lifli beslenmenin yulaf tüketmenin kolesterolü düşürdüğü, yüksek tansiyona iyi geldiği, damarlarımızı sağlam tuttuğu, diyabeti kontrol altına aldığı ve kilo kontrolü sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Kilo vermek için, uzun süre tokluk hissi sağlaması için lifli beslenmemiz gerekmektedir. Günde 1 veya bir buçuk kase yulaf ezmesi tüketebilirsiniz. Fazlasını tüketmek şişkinliğe sebep olmaktadır.

Yulaflı kekler, yulaflı kurabiyeler bu ürünler işinize yaramamaktadır. Bu ürünler daha çok para kazanmak için mağazalara doldurulmuş ürünlerdir. En güzeli 1 kase yulafı su veya süt ile karıştırıp tüketmektir. Makarna tam tahıllı kepekli olanları tercih etmek gerekmektedir. PİRİNÇ YERİNE BULGUR TERCİH EDİLMELİDİR.

Lifli Gıdalar Posa içeren Besinler

  • Fasulye ve benzeri baklagillerde fazla miktarda lif bulunur.
  • Buğday, yulaf ve tam tahıllı besinlerde lif bulunur.
  • kurutulmuş ve taze meyvelerde bulunur.
  • Yeşil yapraklı sebzelerde lif bulunur.
  • Meyve kabuklarında lif bulunur.

Yorumlarınızı ve sorularınızı aşağıda yorum kısmından iletebilirsiniz.

Kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım” bölümlerimizin hepsini okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.