Kilo Vermek İçin Kilo Verme Yöntemleri İle Kontrol Senin Elinde

Reklamlar

Kilo Vermek Ve Kilo Verme Yöntemleri

Kilo vermek için ve nasıl yaşayacağınıza karar vermek için bir seçim hakkı ve önünüzde iki yol var. Birincisi bizi bilinmeyene doğru götürür diğeri ise bizi tüm zorluklara rağmen kontrolün elimizde olmasını sağlar.

Bu yazımda size kilo vermek hakkında bazı seçenekler sunacağım. Herkes kendi bünyesine, metabolizmasına ve zevkin uygun olacak kilo verme yöntemini seçecek. Kilo verme sürecinde motivasyonunuzu yüksek tutacak bir takım teknikler önereceğim. Son olarak yazımda kilo vermenin basit ve anlaşılır yollarını anlatacağım. Umarım benim zevkle hazırladığım bu yazı işinize yarar ve isteğiniz kiloları vererek ideal kilonuza ulaşırsınız. Biraz istek ve güçlü bir irade ile kilo verebilirsiniz.

Kilo Vermek İçin En İyi Diyet

Kilo vermek İçin en iyi diyet kişinin kendi metabolizmasına, yaşam standartlarını uygun diyettir. Kilo vermek için bünyemize ve zevkimize uygun, maddi ve zaman açısından yaşam standartlarına uygun bir kilo verme diyeti seçmeliyiz. Kilo vermek için seçeceğimiz diyette asla aç kalmamalıyız, diyet tamamen tatsız tuzsuz menülerden oluşmamalı.

 • Kilo vermek için asla aç kalmamalısınız!
 • Kilo vermek için tamamen tatsız tuzsuz menülerle beslenmek zorunda değilsiniz!

Eskimiş Kilo Verme Yöntemlerini Unutun

Kilo vermek demek yağı tuzu tamamen kesmek değildir. Ömür boyu karbonhidrat hesabı yapmak değildir. (Kısa süreli diyetler için karbonhidrat hesabı yapılabilir). Eski kilo verme yöntemleri size çok az çok yavaş kilo verdirip sonra belli bir kiloda takılıp kalmanıza sebep olur. Bu eski kilo verme yöntemleri ile zorlayarak beş kilo verdiniz diyelim sonrasında eski yeme alışkanlıklarına geri dönerek eski kilolarınızı daha fazla yağlanarak geri alıyorsunuz. Eski kilo verme yöntemleri düzenli sürdürülebilir kilo verme yöntemleri olmadığı için Kalıcı sonuçlara ulaşılamıyor. Kalıcı bir kilo verme için düzenli sürdürülebilir kilo verme yöntemleri edinilmelidir.

Kilo vermek için eski yeme alışkanlıklarınızı unutun. En iyi kilo verme yöntemi eski yeme alışkanlıklarını unutmaktır.

Kilo Vermek İçin Eski Yeme Alışkanlıklarınızı Unutun

Kilo vermek için zorlayıcı diyetler uyguladınız ve üç beş kilo verdiniz. Kilo vermek için diyetiniz işe yaradı. Kilo vermek için acı çekildi ama sonuçta kilo vererek tüm bu uğraşlar buna değdi. İstenilen sonuçlara ulaşıldığında havalara uçuldu ve bunu kutlama kararı alarak alışverişe çıkıldı. Tam olarak bu noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum. İstenilene ulaşıncaya kadar bütün emekler çekilen acılar!

Bir kutlama kararından sonra tekrar nasıl eski kilolar adım adım alınır bakalım.

Kilo verdikten sonra alışverişe çıktınız ve yeni giysiler alarak kendinizi ödüllendirdiniz. Ödüllendirme giysiler ile kalmadı ve güzel bir lokantada kendinize ziyafet çektirdiniz. Sonrasında dünyanın en güzel lezzeti olan çikolatayı da mideye indirdiniz derken tehlike çanları çalmaya başlıyor ve durmanız gerekiyor. Kendinize bir dur demezseniz eski yeme alışkanlığına çok hızlı bir şekilde dönülerek eski kilolar tekrar alınabilir.

Önemli olan bir konu tekrar kilo alındığında bu sefer daha kolay ve hızlı bir şekilde kilo alırsınız. Tekrar kilo alma sürecinde vücuttaki yağ oranı daha fazla artmaktadır. Sonraki diyet girişimleri de daha az işe yaramaya başlamaktadır.

Bu sebeplerden dolayı eski yeme alışkanlıklarınızı unutmanız gerekmektedir. Kilo vermek için kesinlikle eski yeme alışkanlıklarınızdan vazgeçmelisiniz.

https://twitter.com/MeseleSpor/status/973245379994103808

İşe Yaramaz Kilo Verme Yöntemlerini Unutun !

 • Kilo vermek için ömür boyu karbonhidrat hesabı yapılamaz!

Kilo vermek amacıyla aç kalmak, ihtiyacınız olan kalori miktarını iyice azaltmanız ilk başlarda vücudunuzun yağ yakmasına yol açar. Ancak bir süre sonra vücudunuz acil duruma geçerek aç kalmanızı önlemek amacıyla yağ depolamaya başlar. Aç kalarak kilo verme yöntemi sonucunda metabolizma yavaşlamasına sebep olur. Metabolizma yavaşlaması da kilo vermek adına tüm adımlarınızı boşa çıkartır.

https://twitter.com/MeseleSpor/status/1108014423761838081
 • Kilo vermek için hiç yağ tüketmemek sanılanın aksine kilo almanıza sebep olur!

Kilo verme yöntemleri arasında hiç yağ tüketmemek sanılanın aksine kilo almanıza sebep olmaktadır. Yağ proteinler ile birleşerek, vücudun metabolizma hormonlarını dengeleyerek metabolizmamızın normal çalışmasını sağlar. Belli bir miktarda tüketilen sağlıklı yağlar vücudumuz için çok sağlıklıdır.

https://twitter.com/MeseleSpor/status/929789535650709504

Şekerin Metabolizma ve Kilo Vermeye Etkisi

Şekerin Metabolizma ve Kilo Vermeye Etkisi

Gereğinden fazla alınan karbonhidrat kandaki şeker oranını artırır. Kan şekeriniz arttığında pankreas gereğinden fazla insülin üretmeye başlar. Kan şekerindeki ani artış kısa süre içerisinde tersine döner ve eski seviyesinin altına düşer. Sonra yorgunluk ve bitkinlik hissi uyandırır. Daha çok karbonhidrat alma ihtiyacımız doğar. Bu şekilde tekrarlar sonrası kısır döngü içine girilebilirsiniz.

 • Şekerin metabolizmaya etkisini bilmeden kilo vermeye çalışmak sizi yarı yolda bırakır!

Beyaz şeker ve unlu gıdaları kesersek vücut enerji kaynağı olan glukozu oluşturmak için yağ depolarını kullanarak yağ yakar.

Kilo Vermek İçin Meyve Tüketimine Dikkat!

Kilo vermek için meyve başka bir gıda ile birlikte tüketilmemelidir. Meyve başka bir gıda ile birlikte tüketildiği zaman şekere dönüşür ve gaz yapar. Meyve yemeklerden 2-3 saat önce veya sora tüketilmelidir.

Bu bilgiler ışığında kilo vermek için ne yapmalıyız?

 • Karbonhidrat hesabı ömür boyu sürdürülebilir olmadığı için kısa süreli diyetler için uygulamalıyız.
 • Kilo vermek için sürdürülebilir bir diyet seçmeliyiz.
 • Kilo vermek için aç kalmamalıyız.
 • Kilo vermek için yağ kullanımını tamamen kesmemeliyiz.
 • Kilo vermek için meyveleri kendi başına tüketmeliyiz.
 • Kilo vermek için eski yeme alışkanlıklarımızı tekrar etmemek için unutmalıyız.
 • Kilo vermek için şekerin metabolizmaya etkisini öğrenmeliyiz.

En İyi Kilo Verme Yöntemi İnsülin Hormonunu Anlamaktır!

Yediğimiz bazı gıdalar kan şekerini çok yükselttiği için insülin hormonunu da çok salgılatır. İnsülin hormonu kanda hızlıca yükseldiğinde kanda bulunan yüksek şekeri yağ olarak depolar ve kan şekeri birden düşer. Kan şekerinin ani düşüşü sonucunda tekrar açlık hissi meydana gelir.

 • Kilo verme yöntemimiz insülin hormonunu hızlı yükselten besinlerden uzak durmaktır.
 • Kan şekerini ve insülin hormonunu kanda hızlı yükselten beyaz ekmek, beyaz pirinç pilavı, kek, kurabiye, poğaça gibi gıdalardır.

Kan şekerini hızlı yükselten gıdalar tüketildikten kısa süreler sonra tekrardan acıkmalar oluşur. Kilo verme yöntemi olarak en önemlisi yemekten kısa süre sonra acıkmamak olmalıdır. Buda insülin seviyesi düşük gıdalar tüketmemizi gerektirir.

Başka bir kilo verme yöntemi proteinli gıdalar tüketmektir. Karbonhidrat, yağ ve protein gibi gıdalar arasında en fazla tokluk hissini veren proteindir. Ne demiştik kilo vermenin yöntemi yemekten kısa süre sonra acıkmamak tan geçer. Bu yüzden kilo vermek için proteinli diyetler uygulamalıyız. Artık en iyi kilo verme yöntemleri arasına insülini ekleyebiliriz.

Kilo Vermek İçin Düşük Glisemiks İndeksli Yiyecekler

Glisemiks indeks karbonhidrat içeren yiyeceklerin kan şekerini nasıl yükselttiğini ölçen bir değerdir. Glisemiks indeksi yüksek çıkan besinler kan şekerini hızlı yükseltir. Glisemiks indeksi düşük besinler kan şekerini yavaş yükseltir.

Kilo vermek için düşük glisemiks indeksli besinler arasında kuru baklagiller, barbunya fasulyesi, mercimek tüm nişastalı olmayan besinler, tatlı patates gibi bazı düşük nişastalı besinler, bazı meyveler, tam tahıllı ekmek, arpa, kepekli gevrek gibi besinler bulunur.

 • Etin ve yağın glisemiks indeks değeri yoktur çünkü karbonhidrat içermiyorlar. Karbonhidrat içermediklerinden yada ölçülemeyecek kadar az olduğundan glisemiks indeks değeri sıfırdır.
 • 55 veya daha aşağı değere sahip glisemiks indeks değeri düşük olduğunu göstermektedir.
 • 56-69 arası değere sahip glisemiks indeksi orta olduğunu göstermektedir.
 • 70 ve daha fazla glisemiks indeks değeri fazla olduğunu gösterir (Kilo vermek için kaçınmamız gereken besin grubu.

Yukarıdaki dosyaları telefonunuza veya bilgisayarınıza indirerek besinlerin glisemiks indeks tablosunu sürekli kontrol edebilirsiniz.

Bir şeyler yemeden önce glisemiks indeksini kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Eğer ulaşamadığınız besinler olursa yorum olarak yazarsanız listeyi sürekli olarak güncelleyebiliriz.

Kilo vermek için en iyi kilo verme yöntemlerini deneyin. Eski kilo verme yöntemlerini unutun. Kilo vermek için dikkat etmeniz gereken kilo verme yöntemi insülin hormonunu bilmekten geçiyor. Kilo vermek İçin kan şekerini yükselten yiyeceklere dikkat edin!

Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.