Kilo Vermek İçin Aç Karna Spor Yapmak

Nisan 21st, 2020
15 izlenme
Reklamlar

Aç Karnına Spor Yapmak İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Açken spor yapmak doğrumu? Karnımız açken egzersiz yapmak ne gibi sonuçlara yol açar? Karnın açken spor yapabilir misin? Açken spor yapmanın zararları var mı? Karnımız açken spor yaparsak daha çok yağ yakılır mı? Aç karnına spor yapanlar haydi bu yazıyı sonuna kadar okuyalım ve aç karnına spor yapmanın iyi ve kötü yanlarını öğrenelim.

Karnımız açken spor yaparsak daha çok yağ yakılır mı?

Aç karnına spor yapmayı alışkanlık haline getirmeden, yani sürekli olarak aç karnına spor yapıyor haline gelmeden çalışırsanız, metabolizma hızlanacak ve doğal olarak yağ yakımı da hızlanacaktır. Aç karnına spor yapmak metabolizmayı hızlandırıyorsa o zaman hep aç karnına spor yapmalıyız derseniz işte bu zaman metabolizma hızlanmıyor kendini korumaya alıyor. Sürekli olarak aç karnına yapılan spor eylemi vücudu katabolizmaya sokar yani vücut bir yıkım içine girerek enerji kullanımını kısar ve metabolizma hızı düşer. Aç karnına spor eylemi doğru zamanlarda yapılırsa metabolizma hızı yükseltilerek başarılı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Karnımız açken egzersiz yapmak ne gibi sonuçlara yol açar?

Aç karnına egzersiz yaparak karaciğer yağlanmasını azaltabilir ve engelleyebilirsiniz. Sabah kalktıktan sonra bir şeyler yemeden yapılan spor egzersizleri metabolizmanızı hızlandıracak, yağ yakımı hızlanacak ve karaciğer yağlanması engellenecek. Psikolojik açıdan da güne iyi bir başlangıç olarak gün boyu pozitif yanları olacaktır. Sabah erken saatlerde kahvaltıdan önce aç karnına spor yapmak, öğleden sonrası için yorgunluk sebebi de olabilmektedir. İyi ve olumsuz yanları tartıldığında haftanın bazı günleri aç karna spor yapmaya değer.

Karnın açken spor yapabilir misin?

Aç karna herkes verimli bir spor yapamayabilir. Sabahın erken saati olduğundan, karnınızın aç olmasından kaynaklı canınız spor yapmak istemiyor olabilir. Veya yüksek performansta bir spor yapamayabilirsiniz. Aç karna spor yapmayanlar için ilk deneyim fiziksel ve psikolojik açıdan zorlayıcı olacaktır. Aç karna spor yaparken psikolojik olarak da hazır olmak önemlidir. Aç karnına spor yapmak açlığa dayanmak fiziksel ve aynı zamanda psikolojik bir savaştır. Psikolojik açıdan hazır olmamak durumlarında hayatın her koşulunda çoğu zaman başarısızlıklar görünür. Her ne yapmaya kalkışırsanız önce psikolojik olarak hazır olmanız gerekmektedir.

*Aralıklı zamanlarda aç karna spor yapmak metabolizmayı ve yağ yakım sürecini hızlandırmaktadır.

*Sürekli olarak aç karna spor yapmak vücudun direncini düşürerek metabolizmayı yavaşlatmaktadır.

Aç karna spor yapmak doğru mu ve ne gibi sonuçlara yol açar. Aç karnına yapılan spor daha fazla yağ yakılmasına yardımcı olur mu?

Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.