Evde Spor Yapmak İsteyenler İçin Drop Şınav (Güç ve Kas Artışı)

Eylül 2nd, 2018
152 izlenme
Reklamlar

Şınav Nasıl Çekilir ?

Normal şınav veya klasik şınav en temel şınav hareketidir. Evde yapılacak spor egzersizlerinin başında gelir. Her yaş grubu şınav çekme hareketini çalışabilir kendini geliştirebilir. Klasik şınav hareketine ilk defa başlayacak olanlar iki üç tekrar veya biraz daha fazlasını yapabilir. Düzenli olarak devam ettirilirse bu tekrar sayıları artmaya başlayacaktır. Klasik bir şınav hareketi ile 1 ay sonra kollarınızda ve göğüs bölgenizde sıkılaşma ve güçlenmeyi fark edeceksiniz. Şınav çekmede çok iyi duruma geldikten sonra tekrar sayılarınız rahatlıkla 40 – 50 olacaktır. Bu noktadan sonra şınav hareketinizi değiştirebilir daha zor şınav hareketleri deneyebilirsiniz. 

Şınav Çekmek Artık Size Kolay Geliyorsa Drop Şınav Deneyin.

Evde spor yapmak isteyenler için en temel hareket şınav çekmektir. Şınav çekmeye başladıktan bir süre sonra çok iyi şınav çekmeye başlayabilirsiniz. Üç beş şınav tekrarları bir kaç ay sonra 30-50 gibi tekrarlara gelecektir. Evde yaptığınız spordan daha iyi verim almak için şınav çekme hareketini biraz zorlaştırabilirsiniz. Drop şınav yapmak sizi biraz daha zorlayarak daha iyi form tutmanızı sağlayacaktır.

Drop şınavı yapabilmek için tam şınav pozisyonunda başlıyoruz. Sonrasında şınav pozisyonunda dirsekleri bükerek aşağı indikten sonra hızla yukarı iterek sıçrama yapıyoruz ve inişte elleri yere koyarak dirsekleri büküyoruz. Şınav çekerken itişler de kendinizi yukarıya atmanız daha fazla güç kullanmanıza neden olacağından eskisinden daha iyi sonuçlar alacaksınız. 

  1. Eller açık normal şınav pozisyonunda başla
  2. Dirsekleri bükerek iniş yaptıktan sonra hızla yukarıya itiş yaparak ellerinin havaya kalkmasını sağla.
  3. Tekrardan ellerini yere koyarak dirseklerini bük ve tekrardan itiş yaprak drop şınav tekrarları artırmaya çalış. 

Geniş Ve Dar Açılarda Şınav Çekmek

Şınav hareketlerinizi çeşitlendirerek evde çalışmanın birçok yolu var. Yerde geniş veya dar kol aralığında şınav çekmeyi deneyebilirsiniz. Elleri birbirine geniş koyarak şınav çekme daha fazla göğüz bölgesini çalıştırırken, elleri birbirine yakın koyarak şınav çekmek daha çok arka kol kasınızı çalıştıracaktır. Geniş veya dar olsun klasik veya drop şınav olsun amaç göğüs bölgesi ve kol kaslarını çalıştırmaktır. Şınav hareketinizi çeşitlendirerek farklı açılarda kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

Nasıl Şınav Çekilir ?
Yere yüz üstü uzandığınız zaman baş ,eller ve ayak duruşu.
Kedi veya köpeğiniz var ise şınav çekme hareketinize dahil ederek eğlenebilirsiniz :)
Kedi veya köpeğiniz var ise şınav çekme hareketinize dahil ederek eğlenebilirsiniz 🙂

Şınav çekmek artık sizin için çok kolay geliyorsa drop şınav çekmeye başlayabilirsiniz. Drop şınav çekerek daha iyi sonuçlara ulaşın.

Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.